Pewnie każdy z Was spotkał się kiedyś z tym stwierdzeniem… Być może niektórzy byli nawet mocno zdziwieni spotykając znajomych z podwórka na wakacjach, setki kilometrów od domu… albo zupełnie przypadkiem poznali kogoś, kto jak się później okazuje zna się z kimś z naszych przyjaciół czy rodziny.


       „Świat jest mały”. Taką nazwę nosi też eksperyment przeprowadzony w 1967 roku przez psychologa Stanleya Milgrama, który wymyślił, że do każdej osoby na świecie można dostać się za pomocą łańcucha maksymalnie 6 (sześciu!) osób („Sześć stopni oddalenia”). Postanowił skontaktować się z kimś za pośrednictwem losowych osób.
Okazało się, że nie było to trudne. Eksperyment zamknął się w 6 ogniwach łańcucha.
       Całość odbywała się drogą poczty tradycyjnej. Teraz dzięki internetowi i portalom społecznościowym wskaźnik „ilości ludzi w łańcuchu” spadł poniżej 4,75 a w obrębie jednego kraju wystarczy łańcuch trzyosobowy.

SPRAWDŹMY TO!
Jak już Wam pisałem jakiś czas temu – pracowałem jako Mikołaj. Ja siedziałem na skype w ukrytym pomieszczeniu a Śnieżynki pomagały dzieciom obsługiwać komputer w budce telefonicznej.

Źródło: http://jolanda123.blogspot.com

Teraz chciałbym je odnaleźć!
Sęk w tym, że z powodu kiepskiej jakości połączenia nie bardzo dało się gadać. Dodatkowo zrywały się wcześniej i praktycznie się nie widywaliśmy na żywo. Wiem tylko gdzie mogą mieszkać, znam imiona, miasto/kierunek studiów…
Jeżeli ktoś z Was może jakoś pomóc, to proszę o komentarze. Jeśli nie znacie tych dziewcząt, to udostępnienie ten wpis innym. A może to Wasz kuzyn z Ameryki gadał z którąś na czacie… ;)
Z góry dziękuję za pomóc…
Jak się uda to zdam Wam relację i zadam trochę trudniejszą zagadkę =P

Do dzieła! =D

Pozdro.
Johny_tfk =]