Zapewne większość z Was usłyszała kiedyś ten tekst. Od rodziców, opiekunów, dziadków, nauczycieli… Można usłyszeć te słowa na przykład gdy zrobi się coś głupiego albo zachowa nieodpowiednio do sytuacji…
Ale o co właściwie chodzi? Mam przestać się dobrze bawić? Do pracy mam iść? Rodzinę zakładać? Co jest  wyznacznikiem bycia dorosłym? Osiemnaste urodziny?

       Zastanawiało mnie ostatnio co trzeba zrobić (lub co musi się stać), żeby można było powiedzieć, że jest się dorosłym, być postrzeganym jako dorosła osoba.
Znam różnych ludzi. Znam dobrych uczniów, ćpunów, sportowców, meneli, maniaków gier komputerowych czy samochodów. Znam takich co lubią podróżować i tych nieśmiałych pozostających w swoich czterech ścianach. Po czym poznać, że są dorośli?
Czy aby być dorosłym trzeba nie pić? Nie ćpać? Nie tracić czasu na zabawę? Umieć się poprawnie wypowiadać?
Może trzeba stracić rodzica/ów żeby szybciej dorosnąć? Albo być biednym i iść do pracy wcześniej niż wszyscy. Utrzymywać siebie albo całą rodzinę…

Znam różnych ludzi. I znam też odpowiedź na to pytanie.
Brzmi ona: „TAKI CHUJ!” (czyt. nie ma reguły)
        Niektórzy już za młodu zmuszeni są do dawania sobie rady w życiu bo stracili swój dobytek, rodzinę albo są po prostu biedni. Ale to nie znaczy, że są dorośli, bo to zależy od ich samych czy potrafią się dostosować czy odpadną. Możesz mieć 20, 50, 400 lat i poddać się po byle potknięciu…
NIE MA JEBANEJ REGUŁY! Nie mów mi, że jesteś osobą dorosłą bo masz dowód osobisty albo wykazujesz się jakąś tam pierdołą.
O dorosłości świadczy wszystko co robisz.

       Podczas imprezy z okazji Lanego Poniedziałku kumpel wypowiedział słowa w stylu „Stare chłopy, rodziny powinni zakładać, o dzieciach myśleć a na jakiejś desce jeżdżą”. Trochę prawdy w tym jest. Ale czy to źle, że bawimy się gdy jest na to czas? Trzeba korzystać z życia.
       Dorosłość to nie śmiertelna powaga i Dorosłość to świadomość popełnianych czynów i życiowa mądrość.
Dorosłość to odpowiedzialność.

Pozdro.
Johny_wiecznedziecko =]

P.S. Tak dorośli(?) ludzie obchodzą lany poniedziałek =P